HOME | KONTAKTY

www.FFT-IVECOMagirus.cz

AKTUALITY > Čtyři vozidla MAGIRUS HTLF 50/30/10 pro podnikové hasiče firmy MERCK

Čtyři vozidla MAGIRUS HTLF 50/30/10 pro podnikové hasiče firmy MERCK

28.10.2011

Firma MERCK Group je moderní chemicko-farmaceutická společnost s celosvětovou působností a zaměstnává okolo 40.000 zaměstnanců v 64 zemích. Moderní globální hráč je současně nejstarší chemicko-farmaceutickou firmou na světě. Jeho historie sahá až do roku 1668. Farmacie zahrnuje produkci inovativních léků na lékařský předpis stejně jako produkty pro samoléčbu. Chemická produkce nabízí speciální produkty elektronický, kosmetický, potravinářský, farmaceutický a biotechnologický průmysl. V německu zaměstnává firma MERCK ve svém hlavním závodě v Darmstadtu o rozloze 1,2 km² více než 8.900 zaměstnanců a v dalším závodě v Gernsheimu pak dalších 870 zaměstnanců. Pro ochranu zaměstnanců a výrobních zařízení v obou závodech disponuje firma podnikovým hasičským sborem, který čítá cca. 200 členů.

V rámci modernizace vozového parku zakoupila firma 4 vozidla HTLF 50/30/10 pro oba německé závody. Tato přesně na míru střižená vozidla dle požadavků hasičů firmy MERCK byla vyrobena v závodě IVECO MAGIRUS v Grazu (Rakousko). U podvozků padla volba na Mercedes-Benz ECONIC 2633L, 3-nápravový podvozek s automatickou převodovkou ALLISON 3000 PR s retarderem a motorem o výkonu 240 kW (326 PS). Kabina je dle přání vyššího provedení.

Kabina pro mužstvo je zaoblené hliníkové modulární konstrukce a je integrována do nástavby AluFire3. Automaticky sklopné stupačky umožňují bezpečný a pohodlný nástup. V protisměru jízdy jsou umístěny 3 bezpečnostní držáky dýchacích přístrojů.

Požární nástavba je v provedení MAGIRUS AluFire3 v zaobleném provedení. Hlavní konstrukce je ze sešroubovaných kompletně eloxovaných hliníkových profilů a je elasticky uložena na variabilním modulovém rámu, který je pevně spojen s rámem podvozku. Devět objemných nářaďových skříní  umožňuje jednoduché vyjmutí ergonomicky uspořádaného příslušenství. Vnitřní vestavba je provedena z hladkých eloxovaných hliníkových plechů a policových panelů s možností přestavění dle potřeby.

Jako výstražná sugnalizace je zde použita záblesková rampa v LED provedení na střeše a modrá záblesková světla na čelní straně vozidla. Na zádi jsou pak tato LED výstražná světla integrována do horní části nástavby stejně jako oranžová výstražná rampa. Na bocích a na zádi nástavby jsou použita neoslňující světla pro osvětlení pracovního prostoru kolem vozidla.

V zadním prostoru je pevně zabudované dvoustupňové požární čerpadlo MAGIRUS FPN 10-5000 s automatickou membránovou vývěvou Primatic. Ovládání a sledování čerpadla je zajištěno pomocí HMI obslužné jednotky s komfortním barevným displayem v prostoru pro čerpadlo a rovněž i v kabině. Velká tlačítka s LED podsvícením umožňují ovládání i v rukavicích. Tato jednotka dále zajišťuje zcela automatický chod čerpadla a sledování všech důležitých funkcí např. automatické doplňování vody do vodní nádrže, odvzdušnění čerpadla, automatickou suchou sací zkoušku, regulaci tlaku čerpadla nebo zapínání a vypínání elektrocentrály apod. Rovněž všechny B- a A-výtlaky mohou být pneumaticky přepínány na provoz s vodou nebo s pěnou.

Vodní nádrž o objemu 3.000 litrů, Nádrž na pěnidlo 1.000 litrů. Jako přiměšovací zařízení je zde použit systém MAGIRUS FireDos 6000 s přiměšovacím poměrem 1, 3 nebo 6%. Pro hašení pěnou slouží rychlozásahový naviják se 40 m hadicí o průměru 32 mm s elektrickým navíjením. Na každé straně jsou umístěny dvě 20-ti metrové B hadice s proudnici, 3 výtlaky B a 1 výtlak A. Na střeše nástavby je namontována lafetová proudnice ALCO 367 s elektrickým pohonem a s tryskou pro výkon 2.000 - 4.000 l/min. Proudnice je možné ovládat buďto z ovládacího místa přímo na střeše nebo pomocí komfortního dálkového ovládání. Kropící lišta před přední nápravou slouží jako ochrana vozidla před velkým žárem a lze ji využít i pro mytí silnic a jiných zpevněných ploch.

Na střeše se nachází pneumatický osvětlovací stožár se čtyřmi xenonovými světlomety o výkonu 35 W. Všechny světlomety lze elektricky natáčet a sklápět. Na střeše jsou dále umístěny nastavovací a multifunkční žebřík. Na zádi, před prostorem pro požární čerpadlo lze umísti dva výklopné hadicové navijáky. Po vyklopení navijáku do strany je zajištěn snadný přístup k ovládání čerpadla.

Rozsáhlé množství požárně-technického vybavení je přizpůsobeno specifickým požadavkům sboru podnikových hasičů firmy MERCK. Veškeré vybavení je umístěno ve stabilních úchytech s dlouhou životností. Otočné police, otočné stěny a hydraulicky výklopné držáky pro rychlé vyjmutí hasících přístrojů, teleskopické výsuvné držáky, výsuvné a sklopné držáky dýchacích přístrojů a další praxí osvědčená řešení pro uložení a snadné vyjmutí příslušenství jsou zde samozřejmostí. 

Copyright (c) 2012 www.FFT-IVECOMagirus.cz | tisk | Kontakty | Top